Pojemniki prozniowe ariston

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które uznają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i wyposażenia do pakowania dostosowywane są oraz do ich potrzeb, zezwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub same wykorzystuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej grane są specjalne pompki ręczne, które pozwolą na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i gwarantują jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób działania można wykorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Obejmują one najczęściej uniwersalny rozmiar, a wolno je stosować także do zamykania butelek z winem, kiedy także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino pewno istnieć noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do codziennego użytku mogą istnieć wyjątkowo dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w współzależności od typu produktu oraz od miejsca, gdzie będzie on noszony (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, ale również warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne być wychowywane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, iż nie interesują one zbyt całej powierzchni.