Zaklady chemiczne unia

Bezrobotni, zapisani w urzędach pracy mogą oczekiwać na 40 tys. zł dotacji, jeśli zdecydują się na start działalności gospodarczej. Metoda nie jest za skomplikowana, a wysokość dofinansowania motywuje do podjęcia ryzyka.

Jednak, aby rozpoczęta praca przyniosła wymarzony efekt należy świetnie się przygotować. Wybierając branżę, sporządzając biznesplan należy uwzględnić wszystkie obciążenia publicznoprawne które trzeba będzie płacić i dodatkowe obostrzenia wynikające z ustaw podatkowych.

Dokonując rejestracji należy dokładnie wskazać rodzaj prac gospodarczej która będzie kierowana, formę opodatkowania oraz zarejestrować się do ZUS. Mając ułatwienia do płacenia składek na preferencyjnych warunkach w druku ZUA należy wpisać symbol 05700. Niższe raty na ZUS można opłacać przez 24 miesiące.

Rodzaj prac gospodarczej, robionej na pracę osób fizycznych określi termin instalacji kasy fiskalnej. W poszczególnych przypadkach kasę należy zainstalować przed wykonaniem pierwszej sprzedaży, w przyszłych w specjalnym terminie, oraz w innych przypadkach po otrzymaniu określonego obrotu. A już wcześniej trzeba rozglądnąć się za odpowiednim urządzeniem. Kraków kasy fiskalne oferuje pełny wachlarz modeli urządzeń fiskalnych, odpowiednio przystosowanych do wybranych branż.

Rejestracja kasy fiskalnej przebiega dwuetapowo. Najpierw należy poinformować właściwy urząd skarbowy o zamiarze instalacji fiskalnej – czas ten nie jest ustalony, tak to zawiadomienie można oddać w urzędzie nawet dzień przed instalacją. Wtedy w ciągu 7 dniu po instalacji, należy poinformować urząd, że kasa została zainstalowana. Jeżeli kasę fiskalną zainstalowano w właściwym terminie, złożono odpowiednie materiały do urzędu można się starać o zwrot poniesionego nakładu na zakup, w wysokości 700 zł, nie więcej jednak niż 90% wartości kasy.

Inna ważna decyzja dotyczy podatku VAT. W wybranych wypadkach warto zapisać się jako podatnik VAT, czasami pomocna jest zwłoka przynajmniej do punktu przekroczenia określonych obrotów – tj. 150.000 zł. W pewnych branżach, np. handel paliwami lub metalami odpowiednimi nie jest możliwości z użycia ze zwolnienia, wtedy z dniem rejestracji działalności gospodarczej należy zarejestrować się na papierze VAT-R.